Jdi na obsah Jdi na menu
 

Něco z pravěku

 

Holešovská kapela EXPO rock vznikla v roce 1978, jejímiž zakládajícími členy byli Dušan "Plančet" Láník - zpěv, Rosťa Golas - kytara, Ludvík "Pařa" Krajča - bicí, Zdeněk Zmeškal - basová kytara, Aleš "Alda" Mlodzik - klávesové nástroje.

Klasický rock, ovlivněný punkem a rock-and-rollem šedesátých a sedmdesátých let minulého století, neustále provází vystoupení, koncerty a taneční zábavy orchestru, nejen v okrese Kroměříž a po rozlehlém zlínském kraji, již více jak čtyřicet let.

Teprve v roce 2001 vydala skupina sbírku svých nejoblíbenějších pecek a tancovaček, výhradně z vlastní dílny, na dlouhohrajícím CD, pod názvem asi srozumitelným jen svým věrným fanouškům "Babka a jiné papačky" (více v záložce Diskografie). Mezi nezapomenutelné a nesmrtelné hity skupiny, můžeme bezesporu zařadit písně jako Babičko má, Nasťa, Telefon, Pohádka snů, Dívka s krásnýma očima, Tak zase lásko pláčeš sůl aj. (více v záložce Na co si hrajem/nehrajem).

 

expo---historie.jpg

 

O několik let později v roce 1991 vzniká další rocková formace s názvem PENSION rock, jež se od předchozího seskupení liší hlavně repertoárem více ovlivněným americkým rockem osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Mj. v roce 1996 zvítězila skupina PENSION rock v konkurenci 27. skupin na 1. ročníku Zlíntalentu (více v záložce Fotoalbum). Pro zajímavost, ve stejném ročníku na 1. místě skončila také zpěvačka Dasha a zpěvák Petr Bende (mrkněte na odkaz).

 

vitezna-skupina---penzion-rock.jpg

 

Od konce 90. let minulého století, se díky partnerství obou skupin, společným projektům, sjednocení repertoáru a členské základny, ustálil také jednotný název skupiny Expo & Pension rock, který je v této podobě užíván dodnes.

 

expo---pension---cerna-plachta.jpg

 

Současná stabilní členská formace orchestru Expo & Pension rock (více viz Orchestr v plné síle) přináší posluchačům a fanouškům vysokou míru profesionální umělecké úrovně a neopakovatelnou společenskou zábavu, podpořenou nejen profesionální zvukovou a světelnou technikou, ale i stále mladým, vždy originálním a dobře naladěným frontmanem "Čapsonem".

Dokladem toho je např. řada dlouhohrajících studiových CD a DVD, které skupina během několika málo posledních let vydala (více v záložce Diskografie), či pozvánky a nabídky k vystoupení na velkých rockových festivalech, koncertech, plesech a mnohých soukromých a společenských akcích.

Neodmyslitelnou součástí orchestru Expo & Pension rock je také stabilní a početná fanouškovská základna, se kterou je možno navštěvovat a pravidelně komunikovat na facebookovém profilu orchestru www.facebook.com/expo.pension.

 

1506--petrhuser-expo.jpg

 

Seznamte se se současnou stabilní sestavou rockového seskupení Expo & Pension rock, z leva:  Jarda "Boroš" Odložilík - kytara, zpěv, Radovan "Buboš" Šlechta - bicí, řev, smích, Jarson "Čapson" Čápek - zpěv, řev, Jarda "Pipec" Rosypal - basová kytara, zpěv a Michal "Majkl" Vajda - klávesové nástroje, zpěv.  

expo-40-p1220344.jpg

 

V závěru roku 2018 se ke skupině Expo & Pension rock připojil šestý člen kapely - mladý, nadějný zpěvák s velkým hlasem - Michal Novák.
 

michal-novak.jpg

 

Rozhovor k historii seskupení skupiny Expo & Pension rock s prof. Jaroslavem "Pipcem" Rosypalem CSc., v rámci rockového festivalu Woodstock Žopy 2006, je možno vyslechnout zde

 

 

                         Sledujte nás na FACEBOOKU            
     
  Sledujte nás na INSTAGRAMU